9 Konferencja "Miasta w Internecie" w listopadzie w Zakopanym

W imieniu organizatorów zapraszam Państwa do udzialu w 9 Konferencji "Miasta w Internecie" – dorocznym forum prezentacji problematyki modernizacji administracji publicznej z wykorzystaniem technologii komunikacji i informacji ICT.

Tegoroczna edycja konferencji odbywa sie pod haslem: "Modernizacja administracji kluczowym czynnikiem reformy panstwa". Po raz pierwszy organizatorzy konferencji zdecydowali sie skoncentrowac jej tematyke wylacznie na kluczowych problemach polskiego eGovernment, szczególnie na zagadnieniach związanych z możliwością wykorzystania nowoczesnych narzędzi, które pozwolą administracji publicznej sprostać nowym wyzwaniom pojawiającym się w sferze społecznej i gospodarczej. W procesie tym pomocne mogą okazać się innowacyjne technologie informacji i komunikacji, których wykorzystanie zapewnić może szybsze i efektywne kosztowo przemiany społeczno-gospodarcze [e-Rozwój].

9 Konferencja "Miasta w Internecie", 16-18 listopada 2005 r., Zakopane, Hotel "Mercure Kasprowy"

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>