Co z tym spamem?

Rzeczpospolita, Masz (niechcianą) wiadomość: "Kary za spam są niskie, a skuteczność tej formy reklamy wysoka. Firmy więc świadomie decydują się na łamanie prawa i przesyłanie niechcianej korespondencji. Trafia ona już nie tylko do skrzynek e-mailowych, lecz także do telefonów komórkowych".

Są też dalsze komentarze dotyczące wspominanego wczoraj, ostatnio wydanego w USA wyroku zasądzającego ponad miliard dolarów odszkodowania na rzecz dostawcy usług internetowych od trzech spamujących firm.

[AP/SiliconValley][InternetNews.com] [Telegraph.co.uk][PC World][The Inquirer] [The Register][Security Focus][CNet]

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>