Konferencja w Krakowie

W dniach 20-22 kwietnia w Krakowie, odbędzie się organizowana przez Uniwersytet Jagielloński Międzynarodowa konferencja prawa autorskiego.

Na ostatni dzień konferencji planowany jest Panel komputerowy: "Panel poświęcony będzie zagadnieniu ochrony prawnej programów komputerowych, w tym przede wszystkim patentowaniu programów komputerowych i jego skutków ekonomicznych w USA oraz w EU. W szczególności rozważany będzie wpływ proponowanej Dyrektywy o patentowaniu wynalazków wdrażanych przy pomocy komputera na postęp technologiczny w Europie".

W śród zaproszonych gości jest prof. Lawrence Lessig, m.in. twórca i animator projektu Creative Commons. Udział w konferencji jest płatny. Całkowity koszt to 300 złotych od osoby (nie dotyczy studentów).

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>