Ogłoszenie wyroku przez komórkę

W Wielkiej Brytanii sędzia Caroline Ludlow przekazała podsądnemu wyrok za pomocą telefonu komórkowego. Aftab Ahmed, 44 letni taksówkarz przekazać miał nieprawdziwe informacje dotyczące swojego majątku podczas postępowania związanego z bankrutctwem.

Jechał na ogłoszenie wyroku, jednak - ze względu na wypadek i powstały stąd korek - obawiał się, że nie zdąży. Zadzwonił więc do swojego prawnika, aby ten przed sądem usprawiedliwił jego spóźnienie. Gdy usprawiedliwienie zostalo przekazane sędzi - ta zdecydowała, że może Ahmedowi przekazać wyrok telefonicznie.

Oddzwoniła z sądowego telefonu na komórkę podsądnego i skazała go na 140 godzin prac społecznych oraz opłatę kosztów postępowania.

[Mirror][The Sun][Glasgow Daily Record][Telegraph][Scotsman]

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>