Co w sprawie lynxa

Jak informowałem wcześniej - 28-letni Daniel Cuthbert został zatrzymany w związku z wykorzystaniem tekstowej przeglądarki stron internetowych, której uzył by przeglądać witrynę, za pomocą której zbierano datki na ofiary tsunami. Oskrzono go o złamanie brytyjskiej ustawy the Computer Misuse Act.

Teraz stanął przed sądem magistrackim (Horseferry Magistrates' Court) i przedstawił swoją wersję: odrzucił oskrażenia. Wedle wcześniejszych relacji operator witryny był zdziwiony, że w logach zgromadzonych na serwerze pojawiły się zapisy, których nie znał. Nie każdy używa takiej samej przeglądarki. Cuthbert twierdzi, że jest niewinny.

[BBC]

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>