Hazard - próba okiełznania

W Wielkiej Brytanii trwają prace nad uregulowaniem hazardu oferowanego w Internecie. Uznano, iż dotychczas obowiązująca ustawa jest mało aktualna i obecnie w Parlamencie trwają prace nad jej zmianą (Gambling Bill).

Projekt ustawy wciąż jest niekompletny, jednak już zaproponowano takie rozwiązania jak 'Remote Gambling Licence' - instytucja zezwolenia na prowadzenie działalności za pomocą telefonu i Internetu. Prace zmierzają do uzyskania równowagi pomiędzy ochroną nieletnich, uzależnionych od hazardu czy - generalnie - ochroną konsumentów, a potrzebami branży, która coraz prężniej pragnie działań w elektronicznych mediach.

[Joint Scrutiny Committee Report (PDF)]
[Stanowisko rządu - Government's response (PDF)]
[Out-law]

Przeczytaj również felieton: Czerwone wygrywa czarne przegrywa

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>