Prezydent vs serwis

W Ostrołęce, przed sądem toczy się ciekawa sprawa. Prezydent Ostrołęki Ryszard Załuska wytoczył ropoczął proces (trudno wyczuć z komunikatu czy cywilny czy karny z oskarżenia prywatnego) przeciwko administratorowi serwisu www.moja-ostroleka.pl. Na stronie internetowej pojawiły się (a nastęnie zniknęły) obraźliwe komentarze pod adresem prezydenta.

Ten ostatni miał ponoć skomentować sprawę słowami: "przez te chamskie i ordynarne komentarze ucierpiało nie tylko moje dobre imię, ale także wizerunek Ostrołęki". O sprawie lokalne media informowały już w czerwcu. Teraz, jak pisze ostroleka.info.pl: "Pierwsza rozprawa w procesie z prywatnego oskarżenia Ryszarda Załuski odbyła się w poniedziałek 6 września".

[Zobacz felieton: Nie każdy uzna, że deszcz pada]

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>