PRS - odrzucenie pozwu

Mieszkanka Gdańska wygrała proces, który wytoczyła jej Telekomunikacja Polska. TP SA domagała się zapłaty około 20 tysięcy złotych za drogie połączenia na numery 0700. Sąd odrzucił powództwo operatora.

Uznał, że firma nie może się domagać zwrotu pieniędzy, skoro wcześniej nie poinformowała klientki o kosztach komercyjnych połączeń. Sporny rachunek dotyczył czerwca i lipca 1999 roku. W tym czasie z telefonu należącego do Elżbiety Żak wykonano połączenia na tzw. sex telefon na kwotę około 10 tysięcy złotych. W poniedziałek prawnicy TPSA wystąpią o przesłanie pisemnego uzasadnienia i wówczas podejmą decyzję, czy się odwoływać czy też nie.

[IAR/Onet.pl][Zobacz felieton: Jak na razie: wyższa stawka ryzyka]

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>