Bezpieczniejszy Internet w Warszawie

Dziś w Warszawie miał miejsce pierwszy dzień obrad międzynarodowej konferencji odbywającej się w ramach programu "Safer Internet". Na uwagę zasługują warsztaty dotyczące prawa oraz Internetu: "Law enforcement: Protection of Internet users: sharing responsibilities and defining roles for policing the cyberworld"; Jutro następny dzień obrad.

Odbywająca się w dniach 26 i 27 marca 2004 roku konferencja w rzeczywistości zatytułowana jest "Internet with a human face - a common responsibility", zaś jej hasło brzmi "Confronting the challenges of today to prepare Europe for tomorrow". Została zorganizowana w ramach europejskiego programu Safer Internet.

Sjoera Nas i Piotr Waglowski

Na zdjęciu konwersuje sobie z Sjoerą Nas z EDRi, która była jedną z panelistek w czasie konferencji. Zdjęcie udostępnione dzięki uprzejmości dr Wiewiórowskiego.

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>