Koniec misji we Wprost

Piotr Waglowski, zastępca dyrektora Wprost Online, zakończył swoją misję w Agencji Wydawniczo - Reklamowej "Wprost". Serwis Wprost Online jest gotowy.

"Zostałem zatrudniony w celu doprowadzenia do porządku serwisów internetowych prowadzonych przez Agencję" - mówi Piotr Waglowski. - "Jak zadanie to wykonałem, można ocenić pod adresem http://www.wprost.pl. Jestem zadowolony z tego serwisu".

W trakcie współpracy z Agencją, Piotr Waglowski - wraz z siedmioosobowym zespołem, którym kierował - przygotował rozwojowy system zarządzania treściami, zintegrował cztery niezależne serwisy internetowe - serwis tygodnika Wprost, Forum Wprost, serwis Ludzie.wprost.pl oraz serwis "newsowy". Uruchomił również szereg usług internetowych takich jak Wiadomości z Wprost, Newslettery, oraz serwis SMSowy.

Z inicjatywy Waglowskiego zarejestrowano dla potrzeb Wprost Online zbiory danych osobowych, jak również uporządkowano kwestie związane z zarządzaniem prawami autorskimi dotyczącymi treści publikowanych w tygodniku. Był jednym z inicjatorów prac nad wprowadzeniem systemu redakcyjnego w redakcji tygodnika.

Z dniem 1 grudnia 2002 roku Piotr Waglowski dołączył do zespołu Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji na stanowisku Głównego Konsultanta.

Screenshot jednej z wersji roboczych layoutu nowego Wprost online

Screenshot layoutu nowego Wprost online.

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>