Po konsultacjach dostępności

Od 10 stycznia do 12 lutego trwały konsultacje społeczne Komisji Europejskiej poświęcone dostępności treści i rozwiązań technicznych dla osób starszych i niepełnosprawnych. Dostępny jest już Report: Public on-line consultation on a forthcoming Commission Communication eAccessibility.

Trochę mało było tych wypowiedzi na wezwanie Komisji - jedynie 476 w pełni prawidłowych wypowiedzi konsultacyjnych. Tak czy inaczej - być może już niebawem będziemy świadkami wprowadzenia w jakiś sposób do obowiązków administracji publicznej w całej Europie obowiązku przygotowywania serwisów społeczeństwa informacyjnego w taki sposób, by były one dostępne.

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>