Dialery i UKE

W czerwcu każdy będzie mógł pobrać ze stron TPSA oraz ze stron innych operatorów telekomunikacyjnych specjalne oprogramowanie wykrywające w internecie dialery.

Wczoraj odbyła się wspólna konferencja prasowa Urzędu Komunikacji Elektronicznej oraz Ministerstwa Transportu (czytaj: Światowy Dzień Telekomunikacji (Społeczeństwa informacyjnego) coraz bliżej), w czasie ktrego Anna Streżyńska, Prezes UKE, przekonywała, iż możliwość bezpłatnego pobrania takiego oprogramowania ułatwi przeciętnym użytkownikom internetu walkę "sieciowymi szkodnikami".

Właśnie spostrzegłem, że UKE ma interesującą politykę publikacji materiałów prasowych - informacja o konferencji, która jeszcze wczoraj była dostępna na stronach Urzędu - dziś zniknęła. A szkoda, bo jak tu podawać źródła informacji? Być może warto po prostu pozwolić, by raz opublikowana notatka wisiała sobie dalej w tym samym miejscu, i by była "spychana" w dół listy nowości przez kolejne materiały.

Co do dialerów - informacji na podobny temat szukaj w dziale poświęconym premium rate services (usługom o wartości dodanej) niniejszego serwisu.

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>