Okładka na miarę GrandFront 2013

GrandFrontWczoraj odbyła się Gala Finałowa z okazji wręczenia nagród w XII edycji Konkursu Izby Wydawców Prasy na Prasową Okładkę Roku - GrandFront 2013. Miło mi zatem napisać dziś, że w kategorii czasopisma branżowe nagrodę GrandFront otrzymała okładka miesięcznika "Press", na której się znalazłem (por. Można mnie kupić, czyli okładka "Press"). Fotografię zrobił Krzysztof Opaliński, okładkę wykonał Michał Stasiak. Myślę sobie, że mam w tym GrandFroncie swój skromny udział, ponieważ to był mój pomysł, by wystąpić z lupą. O mały włos wówczas udałoby mi się zdobyć kolczugę i nie wiadomo, jakby się potem potoczyły losy tej okładki.

Konkurs GrandFront to najbardziej prestiżowe polskie wyróżnienie dla twórców grafiki prasowej. Główną nagrodę w konkursie GrandFront 2013 otrzymała "Rzeczpospolita" za pierwszą stronę nr 36/2013 z 12 lutego 2013 roku poświęconą abdykacji papieża Benedykta XVI.

Press nr 11/2013

Press nr 11/2013 - zwycięzca konkursu GrandFront 2013 w kategorii Czasopisma branżowe.

Oczywiście mogę się chwalić, że miałem pomysł na lupę, ale wiadomo, że samym pomysłem się nie wygrywa. Przede wszystkim chodzi o wykonanie. Dobre zdjęcie to nie taka banalna sprawa. Robi się kilka, a potem trzeba wybrać to najwłaściwsze ze względu na szczegóły, oświetlenie, itd. Potem obróbka graficzna. A potem kompozycja okładki, dobranie kolorów, typografia... No i na koniec wychodzi okładka.

Jak się wczoraj dowiedziałem od p. Andrzeja Skworza: zwykle Press wysyłał kilka okładek na konkurs, a w tym roku wydawnictwo wysłało tylko jedną.

Nagrodzona okładka i zespół: Michał Stasiak i Krzysztof Opaliński
Nagrodzona okładka i zespół, czyli wraz z Michałem Stasiakiem i Krzysztofem Opalińskim. Bardzo Panom dziękuję za wspólną przygodę.

Generalnie to fajna przygoda z tą okładką. Jeśli kiedyś będę miał jeszcze okazję - pomysł z kolczugą nadal mi się podoba.

Opcje przeglądania komentarzy

Wybierz sposób przeglądania komentarzy oraz kliknij "Zachowaj ustawienia", by aktywować zmiany.

gratuluję

Tyle wygrać :) Co z tego, że "tylko" pomysł.. To pomysł, i swoja osoba na wygranej okładce.
Gratuluję.

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>