Nawaleni i frustraci dzwonią i straszą

Życie Warszawy: "Policja zatrzymała dwóch mężczyzn, którzy informowali o podłożeniu bomb w stolicy. Jeden z nich wpadł z powodu śląskiej gwary".

No właśnie - jednego zatrzymano po szybkiej akcji, dzwonił z budki telefonicznej na stacji benzynowej, a tam kamera nagrała mężczyznę, więc policja miała uproszczone zadanie, by go zatrzymać. W tym przypadku łatwo było zidentyfikować sprawcę, gdyż posługiwał się śląską gwarą, zarówno gdy dzwonił z fałszywym alarmem ("Bomba wybuchnie w metrze, jeśli nie chcecie, aby ktoś zginął, ewakuujcie wszystkich. Ino szybko"), jak i podczas zatrzymania ("Nie dzwoniłem na policję, ino do koleg"). Ten był pijany.

Drugi zadzwonił z własnego telefonu komórkowego. Ten też był pijany, a okazał się nim 27-letni Ukrainiec. "Zadzwonił, ponieważ był zdenerwowany po kłótni z rodziną".

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>