wydarzenia

Wybierz warunki filtru wydarzeń
Wybierz rodzaj wydarzeń
Wtorek Marzec 11, 2008
początek: 20:00
End: 22:00

opis:
Tematem kolejnego spotkania warszawskiego Klubu Informatyka będzie podpis elektroniczny. Od uchwalenia Ustawy o podpisie elektronicznym mija już 7 lat. Z powszechnym stosowaniem podpisu w formie kwalifikowanej, czyli tzw. Bezpiecznego Podpisu Elektronicznego są ciągłe problemy.

Piątek Marzec 14, 2008
początek: 11:30
End: 13:30

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów organizuje debatę pt. „Konsument w sieci – zanim klikniesz – poznaj swoje prawa”, która odbędzie się 14 marca br. w godzinach 10.30-12.30. Celem spotkania jest próba zdiagnozowania sytuacji konsumenta na rynku e‑commerce oraz przybliżenie praw i obowiązków konsumentów korzystających z zakupów w sieci. W dyskusji głos zabiorą eksperci zajmujący się ochroną praw konsumentów oraz przedstawiciele sektora e-commerce.

początek: 12:30
End: 14:00

opis:
Kancelaria Prawnicza Patrimonium oraz Biblioteka Analiz zapraszają na seminarium „Wykorzystanie materiałów ilustracyjnych i cytatów oraz prawo przedruku w podręcznikach, wypisach i antologiach – zagadnienia praktyczne w działalności wydawniczej”. Udział w seminarium jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona, organizatorzy proszą o wcześniejsze zgłaszanie udziału.

Piątek Marzec 28, 2008
początek: 10:00
End: 14:30

opis:
Na prośbę organizatorów pragnę zaprosić czytelników do wzięcia udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej "E-VOTING Wybory przez Internet, wybory w Internecie" (poniżej program). Organizatorami są: Studenckie Koło Naukowe – Blok Prawa Komputerowego we współpracy z Naukowym Kołem Prawa Latynoamerykańskiego oraz Centrum Badań Prawnych i Ekonomicznych Komunikacji Elektronicznej.

Piątek Kwiecień 4, 2008
początek: 10:26
End: 17:26

opis:
4 kwietnia poprowadzę warsztat "Prawo Internetowe". Warsztat będzie trwał cały dzień, a materiału do omówienia jest sporo.

Wtorek Kwiecień 8, 2008
początek: 19:00
End: 22:00

opis:
W imieniu własnym (tym razem występuję w roli moderatora dyskusji) i organizatorów (Polskie Towarzystwo Informatyczne) serdecznie zapraszam na kolejne spotkanie w warszawskim Klubie Informatyka. Termin i miejsce pozostają bez zmian - drugi wtorek miesiąca (tym razem jest to 08.04.2008) o godzinie 19-tej w restauracji Kilimanjaro (w Warszawie przy ulicy Bendarskiej). Tematem spotkania będzie publiczna debata o informatyzacji i społeczeństwie informacyjnym, a tytuł, z braku lepszej propozycji, brzmi: "Retoryka w dyskusji o informatyzacji".