Zarys historii i rozwoju mediów

autor:

Tadeusz Goban-Klas

wydawca:

Wydawnictwo Naukowe AP Kraków

ISBN:

83-7271-105-4

od wydawcy:

Praca stanowi przydatne kompendium wiedzy o mediach. [...] Jest popularnym zarysem, o wartkiej narracji, czyta się ją przyjemnie. Nazwisko autora, znawcy mediów, jest dobrą rekomendacją dla czytelnika. (...) Dobrym pomysłem jest opracowana przez Zbigniewa Bauera chronologia ważniejszych wydarzeń w rozwoju mediów. Podobają mi się także tematy do samodzielnego przemyślenia. Przydaje to całej pracy waloru interaktywności, dzięki czemu może rozbudzić szersze zainteresowania u adeptów dziennikarstwa.

Kazimierz Krzysztofek
(z recenzji)

kilka słów od siebie:

Książka posiada podtytuł: od malowideł naskalnych do multimediów. Wewnątrz znajduje się rónież kalendarium, które opracował Zbigniew Bauer.

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>