Nowoczesne technologie w sądownictwie polskim: po seminarium we Wrocławiu

Kilka dni temu we Wrocławiu odbyło się seminarium poświęcone nowoczesnym technologiom w sądownictwie polskim, pn. "Nowoczesne technologie w wymiarze sprawiedliwości". Miło mi poinformować, że praktyka nagrywania i udostępniania fonogramów z tego typu konferencji naukowych jest coraz częstsza.

Na temat konferencji można przeczytać nieco na stronie Nowe Media, tam również udostępniono materiały z obrad. Jak napisał mi r.pr. Rafał Cisek: "Docelowo będzie dostępne pełne sprawozdanie pisemne z wydarzenia (obejmujące dyskusje po poszczególnych prelekcjach) oraz pełen zapis przebiegu seminarium w formacie mp3 audio (ok. 3h, 8 plików mp3 - w sumie ponad 160MB; dobra jakość)". Być może dzięki internetowi dyskusja środowiska naukowego zyska nową postać (jakość).

Zgodnie z informacją dostępną pod podanym wyżej linkiem: "W głównej mierze chodziło o elektroniczne postępowanie upominawcze. Kończą się prace legislacyjne w tym zakresie. Współorganizatorami seminarium było Ministerstwo Sprawiedliwości, Sąd Okręgowy we Wrocławiu i CBKE".

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>