Konferencja: Prawo a zmiany społeczne – stare i nowe wyzwania
opis:
Zarząd Sekcji Socjologii Prawa Polskiego Towarzystwa Socjologicznego oraz Katedra Socjologii Prawa Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego zapraszają do udziału w konferencji naukowej I Ogólnopolskie Forum Socjologów Prawa „Prawo a zmiany społeczne – stare i nowe wyzwania”.
W założeniu organizatorów, zasadniczym celem cyklicznych konferencji naukowych „Ogólnopolskie Forum Socjologów Prawa” ma być wspieranie debaty naukowej w środowisku polskich socjologów prawa, a zwłaszcza w umożliwienie przedstawienia ostatnio prowadzonych badań. Ważnym założeniem jest również możliwie szerokie uczestnictwo polskich socjologów prawa, zarówno związanych z instytutami socjologii jak i z wydziałami prawa, a także otwartość na problematykę pokrewną, jak np. zagadnienia socjologii dewiacji i kontroli społecznej, czy niektóre interdyscyplinarne zagadnienia teorii prawa. W związku z tym, konferencje z cyklu „Ogólnopolskie Forum...” będą odbywać się w formule „otwartego spotkania”, z możliwie szeroko określonym tematem wiodącym.
Tematem I Ogólnopolskiego Forum będzie „Prawo a zmiany społeczne – stare i nowe wyzwania.
Organizatorzy oczekują propozycji referatów dotyczących przemian polskiego – i nie tylko – porządku prawnego i jego związków z innymi przemianami społecznymi, podejmujących to zagadnienie zarówno od strony teoretycznej jak i empirycznej. Propozycje referatów wraz z krótkimi abstraktami można nadsyłać do 31 października br. emailem na adres jan.winczorek (at) aster.pl lub listownie na adres Biura PTS. Zgłoszenia udziału w konferencji bez referatu należy przesyłać na te same adresy do 15 listopada br. Organizatorzy nie przewidują opłaty konferencyjnej.
- Treść powyższego zaproszenia w formacie PDF
- strona Polskiego Towarzystwa Socjologicznego
- Tam też zaproszenie
lokalizacja:
Warszawa
Piotr VaGla Waglowski
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>