Drugi Waglowski bloguje

Na dobry startWypada powitać brata w gronie internetowych publicystów (by nie napisać blogerów, bo nadal mam opory przed tym określeniem). Wojtek Waglowski, mój stryjeczny braciszek, odpalił bloga "O sporcie i o tym jak firmy wykorzystują sport do własnej promocji". Blog nosi tytuł: "Numer Startowy". Wojtek będzie pisał (już pisze!) m.in. o tym "jak firmy wykorzystując emocje zarabiają pieniądze", ale też o dobrych i złych przykładach sponsoringu... Zapowiada się ciekawie.

Wojtek zawodowo zajmuje się public relations (jako Senior Account Manager w agencji PR Fleishman-Hillard), a jest do tego solidnie przygotowany, bo ukończył Nauki Polityczne na Uniwersytecie Warszawskim a potem jeszcze podyplomowe studia Chartered Institute of Marketing prowadzone przez Wyższą Szkołę Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego.

Nasz nowy bloger jest trochę zabiegany (półmaratony, maratony, w tym Maraton Warszawski, Bieg Konstytucji 3 Maja, itp, itd...), ale te jego sportowe pasje oraz fakt, że publikował wcześniej np. w magazynie "Marketing w Praktyce", mogą tworzyć mieszankę wybuchową.

A zaczął tak:

W sporcie liczą się emocje. Nieważne czy to płacz czy ekstaza, radość czy cokolwiek innego. Ważne, że pojawia się szybsze bicie serca, adrenalina i zainteresowanie. Te emocje to kopalnia pieniędzy dla firm, które z takim zamiłowaniem inwestują w sport. Nie robią tego bezinteresownie, bo wiedzą, że te pieniądze to dobra inwestycja.

Trzymam kciuki braciszku, życzę Ci powodzenia i wytrwałości. Uważaj tylko, bo to wciąga :) Czytelnikom zaś życzę przyjemnej lektury.

Opcje przeglądania komentarzy

Wybierz sposób przeglądania komentarzy oraz kliknij "Zachowaj ustawienia", by aktywować zmiany.

bloger nie bloger

Ja bym się tak nie opierał "blogerowi", choć określenie nie jest idealne, "publicysta" także nie zawsze oddaje rzeczywistość.

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>