XI Konferencja "Miasta w Internecie"

2007-06-27 10:00
2007-06-29 17:00
Etc/GMT+1

lokalizacja:
Zakopane

opis:
W imieniu organizatorów zapraszam do udziału w XI konferencji "Miasta w Internecie" - dorocznym forum debaty nad modernizacją kraju oraz rozwojem regionów i lokalnych społeczności z wykorzystaniem innowacyjnych rozwiązań technologii teleinformatycznych. Konferencja odbędzie się w dniach 27-29 czerwca br. w Zakopanem.

Motywem przewodnim tegorocznego spotkania będzie:
Integracja. Innowacyjność. Inwestycje
- Wyzwania eRozwoju lokalnego i regionalnego w latach 2007-2013.
Rok 2007 otwiera nową perspektywę programowania i realizacji projektów na rzecz rozwoju społeczeństwa informacyjnego finansowanych dzięki środkom funduszy strukturalnych. Ich średnioroczna podaż będzie niemal ośmiokrotnie większa niż w latach 2004-2007! To wielkie wyzwanie dla władz regionalnych i lokalnych oraz ich partnerów z sektora ICT i naukowo-badawczego. To wyzwanie dla nas wszystkich, któremu – powinniśmy sobie zdać z tego sprawę - nie będziemy w stanie sprostać działając podobnie jak w latach 2004-2006.
Więcej informacji na temat Konferencji można znaleźć na stronie organizatora

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>