Debata UKE nt. wymiany ruchu IP

2006-10-11 10:00
2006-10-11 16:00
Etc/GMT+2

lokalizacja:
Urząd Komunikacji Elektronicznej, Warszawa

opis:
W dniu 11 października 2006 r. w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej odbędzie się debata nt. wymiany ruchu IP w Polsce. Celem debaty jest dokonanie przeglądu istniejącego stanu w zakresie wymiany ruchu IP w Polsce i określenia sytuacji pożądanej oraz drogi dojścia do niej.

Debata odbędzie się 11 października 2006 r. (środa) w godzinach 10:00 – 16:00 w siedzibie Urzędu Komunikacji Elektronicznej w Warszawie.
Stanowiska, opinie oraz propozycje wystąpień i prezentacji, a także propozycje poruszanych w czasie debaty zagadnień można przekazywać do UKE do dnia 30 września 2006 r. na adres e-mail: i.bartold@uke.gov.pl
Oczekiwane zagadnienia do dyskusji:
1. Sytuacja w zakresie wymiany ruchu IP w Europie i na świecie.
2. Aktualna sytuacja w Polsce.
3. Pożądana sytuacja w Polsce i droga dojścia do niej.
Szczegółowy program debaty, uwzględniający nadesłane propozycje, zostanie zamieszczony na stronie internetowej UKE na początku października br.
UKE prosi o wcześniejsze potwierdzenie udziału w wyżej wymienionej debacie pod wskazany adres e-mail: i.bartold@uke.gov.pl do dnia 30 września br.
Oryginalne zaproszenie na stronie UKE.

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>