Johnny Mnemonic (1995)

»

Johnny Mnemonic (1995)Jest rok 2021. Powstał nowy zawód - dzięki wszczepionym w mózg implantom można rozszerzyć sobie pamięć i wykorzystywać ją do przewożenia informacji. W czasie jednej z takich misji tytułowy Johnny Mnemonic (Keanu Reeves) wpada w tarapaty, gdyż przewożone przez niego informacje chce przechwycić Yakuza (japońska mafia). Okazuje się, że dane zawierają informacje dotyczące lekarstwa na NAS - chorobę dręczącą ponad połowę ówczesnej ludzkości. Firma, która zna sekret lekarstwa nie chce, by informacja o leku została ujawniona. Film został nakręcony według cyber punkowego opowiadania Williama Gibsona.

Opis fabuły w serwisie imdb, w Wikipedii, w serwisie stopklatka.

Własność przemysłowa, rozszerzanie możliwości człowieka za pomocą implantów, etyczna strona biznesu w społeczeństwie informacyjnym (problem patentów na leki).

Obsada
Keanu Reeves - Johnny Mnemonic
Dina Meyer - Jane
Ice-T - J-Bone
Takeshi Kitano - Takahashi
Dennis Akayama - Shinji
Dolph Lundgren - uliczny kaznodzieja
Henry Rollins - Spider
Barbara Sukowa - Anna Kalmann
Udo Kier - Ralfi
Tracy Tweed - Pretty
Falconer Abraham - Yomamma
Coyote Shivers - Buddy
Don Francks - Hooky
Diego Chambers - Henson
Von Flores - Viet

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>