Klub informatyka: obywatelskie dziennikarstwo, internet i prawo prasowe

2006-01-10 20:00

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach Klubu Informatyka, które odbędzie sie 10 stycznia o godz. 19 w kawiarni Coffe Point (Krakowskie Przedmieście 11) w Warszawie.

W programie:
* referat na temat książki Dana Gillmor'a "We, the media"
* Michał Zaremba, specjalista od prawa prasowego, opowie o problemach związanych z dziennikarstwem w sieci
* Małgorzata Waleszko i Mariusz Doluk z polskich Indymediów opowiedzą o praktyce robienia internetowych, ainstytucjonalnych mediów w Polsce.
Podczas spotkania chętnie rozdystrybuowalibyśmy ulotkę Electronic Frontier Foundation "How to blog safely", ale nie mamy tłumaczenia. Nie zechce ktoś poświęcić godziny na społecznie użyteczną pracę?

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>