Polska - Internet - handel: pierwsza sprawa w Polsce dotycząca handlu w internecie

Prokuratura rejonowa w Głubczycach skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 28 letniemu Krzysztofowi L. Zarzuca mu się kupno dwóch płyt kompaktowych z nielegalnie kopiowanym oprogramowaniem. Oskarżony kupił je za pośrednictwem Internetu. Grozi mu kara do dwóch lat więzienia. Sprawa jest pierwszą w Polsce dotyczącą handlu przez Internet.

Opcje przeglądania komentarzy

Wybierz sposób przeglądania komentarzy oraz kliknij "Zachowaj ustawienia", by aktywować zmiany.

hahahahahaha

haahahahahahahahahhahahahahaha

Być może to teraz tak wygląda

VaGla's picture

Cóż. Zwracam jednak uwagę, że komentowana notatka pochodzi z roku 2000, kiedy, primo: nie było zbyt wielu doniesień dotyczących działania wymiaru sprawiedliwości (brak drożnych kanałów dystrybucji informacji), secundo: nie było zbyt wielu faktów do donoszenia (brak spraw), tertio: to było sześć lat temu, a przez ten czas każdy zdobywa doświadczenie (również redakcyjne :).

Obiecałem wcześniej, że nie będę przepuszczał podobnych komentarzy do tego powyżej, ale tym razem przepuściłem, żeby się do niego odnieść w taki właśnie sposób.

Niestety w tamtym czasie robiłem notatki, ale nie zapisywałem źródeł informacji. Dziś sprawdziłem, co się na temat tego aktu oskarżenia zachowało w Sieci i może się okazać, że niniejszy serwis jest ostatnim dostępnym online śladem. Swoją drogą ciekawe jak zakończyło się tamto postępowanie.
--
[VaGla] Vigilant Android Generated for Logical Assassination

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>