O edukacji prawnej informatyków

Wpadły mi właśnie w ręce pewne propozycje zmian programu nauczania w ramach Instytutu Informatyki Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. Czy pojawi się tam nowy przedmiot pod nazwą Prawne aspekty informatyki?

W ramach przedstawionych propozycji zawartych w Materiałach do dyskusji nad kierunkiem zmian programu nauczania informatyki, można przeczytać: "Uważamy też, że dla licencjatów (i nie tylko) ważna jest wiedza na temat przedsiębiorczości i podstaw prawa informatycznego, dlatego proponujemy przedmioty Podstawy przedsiębiorczości dla informatyków oraz Prawne aspekty informatyki"

Brzmi ciekawie. Czy na innych kierunkach technicznych prowadzone są zajęcia z "prawa informatycznego". Proszę o informacje, jak to wygląda na waszych kierunkach. Ciekawy też jestem spostrzeżeń z takich zajęć: czego za dużo, czego za mało, albo czy są użyteczne, czy bez wartości :)

Opcje przeglądania komentarzy

Wybierz sposób przeglądania komentarzy oraz kliknij "Zachowaj ustawienia", by aktywować zmiany.

Prawo na MIMUW

Warto też zauważyć, że już w bieżącym semestrze studenci MIMUW mają do wyboru
wykład Podstawowe zagadnienia prawne przydatne w życiu informatyka.

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>