Po konferencji Computerworlda

Niedawno odbyła się zorganizowana przez tygodnik Computerworld konferencja "W mocy prawa". Konferencja była poświęcona głównie problemom prawnym, jakie pojawiają się, gdy muszą ze sobą współdziałać systemy informatyczne oraz finansowo-księgowe. Co z regulacjami tzw. "ładu korporacyjnego"? Relacja w następnym numerze tygodnika.

Andrzej Gontarz, Computerworld: "Wymagania w tym zakresie wyznaczają zatwierdzone przez Giełdę Papierów Wartościowych zasady ładu korporacyjnego w polskich spółkach. Nie znaczy to jednak, że zagadnienia zgodności systemów informatycznych z wymogami prawa nie dotyczą działów IT w polskich przedsiębiorstwach. Jest wiele aktów prawnych, które nie odnoszą się wprost do informatyki, ale które mają niebagatelny wpływ na sposób funkcjonowania systemów informatycznych."

Cały artykuł w wydaniu papierowym.

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>