Magazyn Internet dał 5 gwiazdek

Magazyn Internet, wrzesień 2005We wrześniowym wydaniu Magazynu Internet (MI, wrzesień 2005) ukazała się recenzja mojej książki "Prawo w sieci". Książka uzyskała pięć gwiazdek na sześć możliwych do uzyskania. Nie jest źle... Magazyn Internet pisze m.in.: "Publikacja w istotny sposób przyczynia sie do obalenia mitu o bezkarności w sieci...". A w całości recenzja wygląda w sposób następujący:

"Internet bywa czasem postrzegany jako medium pozbawione kontroli i oferujące bezgraniczną wolność, zarówno w zakresie wypowiedzi, jak i podejmowanych działań. Sprzyja temu fakt, że organy ustawodawcze wielu państw często nie nadążają z tworzeniem stosownych regulacji prawnych związanych z internetem. O tym, jak złożone są problemy prawne dotyczące sieci, możemy przekonać się sięgając po publikację "Prawo w sieci. Zarys regulacji internetu". Stanowi ona zbiór felietonów publikowanych przez Piotra Waglowskiego na łamach serwisu internetowego, prowadzonego przez niego od 1997 roku. Autor w przystępny sposób przybliża liczne spory sądowe oraz interpretacje przepisów prawnych związanych z internetem. Omawiane zagadnienia obejmują m.in. działalność sklepów internetowych, problematykę własności intelektualnej, zagrożenia czyhające w sieci oraz historię regulacji prawnych w Polsce i na świecie. Publikacja w istotny sposób przyczynia się do obalenia mitu o bezkarności w sieci. Pomówienia, rozsyłanie spamu czy też wysyłanie pogróżek za pośrednictwem sieci to tylko przykłady działań, które mogą zakończyć się wyrokiem skazującym. Prawne aspekty sieci wiążą się jednak nie tylko z przestępstwami, lecz również m.in. z ochroną konsumentów w relacji z handlowcami prowadzącymi działalność w internecie. Czynnik ten stanowi dodatkową zachętę do lektury prezentowanej publikacji, dzięki której mamy okazję zwiększyć świadomość znaczenia i skutków działań podejmowanych przez nas w sieci".

Magazyn INTERNET, KK; 09/2005

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Członek Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji, ekspert w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego Ministerstwa Rozwoju, felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również Członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>