Były pracownik AOL dostał 15 miesięcy

Były inżynier z firmy America Online (czyli AOL) został skazany na piętnaście miesięcy pozbawienia wolności w związku z tym, że pobrał 92 miliony adresów poczty elektronicznej (wraz z nickami użytkowników) a następnie sprzedał całość spamerom.

O sprawie pisze serwis Baltimore Sun podając depesze AP. Dwudziestopięcioletni Jason Smathers wie, że zrobił coś bardzo złego. Dostał 28 tys dolarów za dotarcie z reklamą serwisu hazardowego do klientów (użytkowników) serwisów AOL (należących do Time Warner Inc.).

Lista użytkowników i ich adresów poczty elektronicznej wciąż krąży wśród spamerów.

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>