Odliczenie od podatku i faktura z TPSA

Od wczoraj Telekomunikacja Polska SA wystawia faktury za dostęp do internetu dla obojga małżonków, co umożliwi im skorzystanie z ulgi na internet.

Działania TPSA wynikają z wcześniejszego stanowiska Ministerstwa Finansów, z którego wynika, że z ulgi może korzystać więcej niz jedna osoba, byle naazwiska tych osób pojawiły się na fakturze potwierdzającej wydatki na internet.

Gazeta Prawna: "Telekomunikacja Polska S.A. wychodzi zatem naprzeciw interpretacjom ministerialnym, choć sama tłumaczy to potrzebami klientów". Życie Warszawy: "Pierwsze faktury w nowej formie mają być wysyłane do klientów we wrześniu. Warto pośpieszyć się. Oświadczenie złożone teraz umożliwia odliczenie (przez współmałżonka) do końca roku nawet czterech rachunków za Internet. Takie rozwiązania już funkcjonują m.in. w sieci Aster oraz UPC".

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>