Po wczorajszym wyroku Grokstera

Coraz więcej komentarzy ukazuje się po wczorajszym orzeczeniu Sądu Najwyzszego (zobacz niżej - news z wczoraj: Grokster przegrał!). Jak pisze IDG: "Skoro sąd zdecydował, że w tej sprawie decydujący wpływ miały intencje twórców programów, to możemy spodziewać się, że w kolejnych, podobnych sprawach powodowie będą domagali się zabezpieczenia całej dokumentacji projektu [informatycznego], korespondencji e-mailowej itp. - wszystko po to, by udowodnić autorom programów złe intencje" - stwierdził Fred von Lohmann, prawnik organizacji Electronic Frontier Foundation, wspierającej firmy z branży P2P przed sądem.

Są też inne wywiady EFF. Warto prześledzić dyskusje na Slashdocie (ponad 1170 komentarzy). Jest też dyskusja na Groklaw.net.

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>