Wokół anonimowości - filmy online

Poniżej umieściłem link do moich rozważań dotyczących anonimowego korzystania z internetu i problemów z dochodzeniem roszczeń przeciwko tym, któzy w jakiś sposób naruszają prawa innych. Proszę bardzo! Mamy kolejne doniesienie, które obrazuje jak te mechanizmy będą działały w przyszłości. Oto przedstawiciele koncernu filmowego Warner Home Entertainment ogłosili, że doprowadzą do odcięcia od możliwości przesyłania filmów za pośrednictwem sieci tych wszystkich firm, które nie chcą udostępnić danych osobowych swoich użytkowników. Chodzi o to, że koncerny filmowe czy muzyczne nie będą udzialały licencji na wykorzystanie takich plików przez operatorów.

Troche to enigmatycznie brzmi. Trzeba pogrzebać w źródłach...

[IDG][CDFreaks]

Opcje przeglądania komentarzy

Wybierz sposób przeglądania komentarzy oraz kliknij "Zachowaj ustawienia", by aktywować zmiany.

Link umieszczony pod

Link umieszczony pod notatką
http://www.cdfreaks.com/news/11969/
prowadzi do nikąd (HTTP 404)

Proszę ewentualnie skorygować...

Pozdr.

witrak()

No niestety

Przez te 12 lat prowadzenia serwisu trochę linków z Sieci zniknęło. Ten, który Pan sygnalizuje, pochodzi z 2005 roku, więc jeszcze nie jest najstarszy, jednak należy brać pod uwagę, że niektóre zasoby z internetu znikają. Zastanawiam się jak do tego podchodzić, w związku z prowadzeniem tego serwisu, gdyż z jednej strony staram się podawać więcej niż jedno źródło (właśnie ze względu na fakt znikania treści), ale jednocześnie chyba pewna "misja dokumentacyjna" powinna polegać na tym, by nie korygować wcześniej działających linków. Sam nie wiem.
--
[VaGla] Vigilant Android Generated for Logical Assassination

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>