Pozorowane akty na pijanej

Jak podaje Polska Agencja Prasowa Policja ustaliła pierwszych sprawców umieszczenia w internecie "niemalże pornograficznego" filmu z zabawy uczniów jednego z toruńskich gimnazjów. "Obraz, nakręcony przez uczniów przedstawia pozorowane akty seksualne, dokonywane przez nastolatków na rozebranej i pijanej koleżance".

Sprawcy, których ustalono mają nie więcej niż 17 lat, w związku z tym sprawa trafiła do sądu rodzinnego. Film zrobiono przy pomocy telefonu komórkowego, a można było zobaczyć tam, jak "koledzy kompletnie pijanej gimnazjalistki, rozbierają ją i niewybrednie komentują części jej ciała. Potem jeden z nich symuluje stosunek".

Sprawę zgłosili na policję rodzice dziewczyn

[PAP]

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>