Nauczanie w hackingu

A raczej hacking w nauczaniu... IDG: "Pewien młody Amerykanin postanowił poprawić swoje oceny w zdecydowanie nietypowy sposób - zamiast wziąć się za naukę, włamał się do systemu komputerowego swojej szkoły i zmienił swoje oceny na A (czyli najwyższą ocenę w amerykańskim systemie edukacyjnym) - informuje serwis Montereyherald.com. Niegodny czyn być może uszedłby mu płazem, gdyby młodzieniec nie popełnił drobnego błędu...".

A o co chodzi? Otóż chłopak zmodyfikował nie tylko swoje oceny, ale również stopnie prawie 19 tys. innych uczniów. I gdyby nie to, pewnie władze hrabstwa Sacramento nie zbadałyby sprawy. Chłopaka zatrzymano, przyznał się do winy, został skazany na 100 godzin prac społecznych.

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>