Czynności seksualne małoletnich

Komenda Stołeczna Policji: "20-letni Tomasz S. to już kolejna osoba zatrzymana przez stołecznych policjantów pod zarzutem usiłowania doprowadzenia małoletniego do poddania się czynnościom seksualnym. I tym razem mężczyzna wykorzystał sieć komputerową. Dzisiaj sąd zastosował wobec niego 3-miesięczny areszt".

Zatrzymany to 20-letni student, wcześniej nieznany Policji. Podczas przeszukania jego mieszkania policjanci zabezpieczyli komputer i 20 płyt. Na dysku znaleźli zdjęcia o tematyce pornograficznej z małoletnimi. Mężczyźnie postawiono 4 zarzuty. Jeden dotyczy usiłowania doprowadzenia małoletniego do obcowania płciowego lub innej czynności seksualnej.

Sąd zastosował wobec Tomasza S. środek zapobiegawczy w postaci 3 miesięcznego aresztu.

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>