NIK o godle na stronach

Najwyższa Izba Kontroli: "W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi prawidłowości zamieszczania na stronach internetowych godła Rzeczypospolitej Polskiej przez urzędy administracji publicznej wyjaśniamy, że obowiązujące prawo nie reguluje tego zagadnienia".

Dalej czytamy: "(...) Należy dodać, że w informacji o wynikach kontroli używania symboli państwowych przez organy administracji publicznej NIK sformułowała wniosek dotyczący konieczności jednoznacznego uregulowania również tego zagadnienia - w trakcie opracowywania nowej ustawy dotyczącej symboli państwowych".

Na stronie NIKu dostępna jest odpowiedź w formacie PDF (generalnie wszystkie "aktualności" NIK publikuje w pedeefach hmm.. Ciekawe).

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>