Co zobaczy obywatel?

Co zobaczy obywatel wchodząc na nową stronę prezydenta? To zależy jakiego używa programu do przeglądania stron www. Może również zależeć od tego, jaki ma monitor i jaką ma ustawioną rozdzielczość.

Okazuje się, że niektórzy webmasterzy postanowili wybrać za użytkowników i "zoptymalizowali" witrynę "na sztywno" do rozdzielczości np. 1024 na 768 (albo nawet 1280x1024). Nadal jednak nie wszyscy korzystają z takich parametrów.

Poza tym, że tekst rozlany na zbyt długie linie kiepsko się czyta (dlatego właśnie gazety stosują taki, a nie inny podział na szpalty) - no moim laptopie pod adresem serwisu Prezydenta zobaczę coś takieg: prezydent_pl_co_zobaczy_obywatel.jpg:

screenshot serwisu prezydenta

Screenshot serwisu Prezydent.pl (24 kwietnia 2005 roku). Jedno oko Głowy Państwa i całkowity brak możliwości nawigowania po serwisie.

Opcje przeglądania komentarzy

Wybierz sposób przeglądania komentarzy oraz kliknij "Zachowaj ustawienia", by aktywować zmiany.

Brak pliku pod wskazanym linkiem...

Pod tym linkiem - http://vagla.pl/prezydent_pl_co_zobaczy_obywatel.jpg

;)

Eeee :)

U mnie działa, ewentualnie SOA#1 ;)
--
[VaGla] Vigilant Android Generated for Logical Assassination

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>