E-podatki ministerstwa finansów

W dniu 20 kwietnia br. Ministerstwo finansów organizuje spotkanie, na które zaprasza tych wszystkich, którzy interesują się problematyką elektronicznego systemu obsługi podatnika. Będzie można przedstawić swoje koncepcje i rozwiązania biznesowe związane z realizacją tego typu projektów.

Jak stoi na ministerialnej stronie: "Ministerstwo Finansów przystępuje do realizacji strategicznego dla administracji skarbowej oraz dla przedsiębiorców, podatników indywidualnych i instytucjonalnych przedsięwzięcia e‑Podatki, polegającego na stworzeniu elektronicznego systemu obsługi podatnika"

Minister Finansów pragnie, aby wprowadzone narzędzia były proste w obsłudze dla podatników, gdyż sukces tego projektu zależy przede wszystkim od liczby obywateli i podmiotów, którzy z tej formy usług będą korzystać. No i dlatego właśnie zaprasza.

A kto możę przyjść? Zaproszeni są przedstawiciele izb branżowych, samorządów gospodarczych zrzeszających przedstawicieli sektorów, które mają doświadczenie w realizacji tego typu projektów, rozwiązań organizacyjnych i informatycznych. Zapraszone są firmy i obywatele, którzy pragną przedstawić swoje koncepcje i doświadczenia płynące z rozwiązań biznesowych stosowanych w kraju i za granicą. Organizatorom zależy na poznaniu ciekawych rozwiązań i koncepcji, na omówieniu czynników ryzyka oraz przykładów z innych rynków i krajów. Pragną poznać opinie i koncepcje przybyłych w zakresie komunikacji projektu e‑Podatki oraz edukacji społecznej w zakresie projektowanej przez Ministerstwo Finansów oferty. Chodzi o to, że nie wystarczy zrobić serwis e-governmentowy, ale musi go jeszcze społeczeństwo i media zaakceptować.

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>