Książki, które musisz mieć

W ostatnim czasie na rynku ukazało sie kilka pozycji, które będą napewno barodzo interesujące dla tych wszystkich, którzy interesują się związkami prawa i Internetu...

Zacznijmy od interesującej pozycji "Prawo a etos cyberprzestrzeni" autorstwa Karola Dobrzenieckiego. Co nami kieruje i co nas ogranicza po przejściu magicznej granicy "online"? Chociaż objętościowo niewielka - pozycja ta powinna znaleźć się w państwa biblioteczce, ze względu na podstawową problematykę: normatywne rozważania o stylu internetowego życia.

Kolejne dwie pozycje ukazały się nakładem Zakamycza: "Czynność prawna a środki komunikacji elektronicznej" autorstwa dr Dariusza Szostka, oraz "Prawo autorskie w społeczeństwie informacyjnym" dr hab. Andrzeja Matlaka.

W księgarni znajdziecie państwo również rozprawę dr Wojciecha Kocota "Wpływ Internetu na prawo umów", która ukazała sie nakładem wydawnictwa LexisNexis.

Wszyscy zaś, którzy interesują się problematyką ochrony danych osobowych czym prędzej udadzą się zapewne do księgarni, gdyż ukazało się właśnie trzecie wydanie pozycji zatytułowanej "Ochrona danych osobowych. Komentarz" trzech autorów: prof. dr hab. Janusza Barty, dr Pawła Fajgielskiego oraz prof. dr hab. Ryszarda Markiewicza. Przyjemnej lektury. Ja też musze poczytać, a potem pewnie podzielę się wrażeniami.

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>