Porozmawiajmy o dostępności

W dniu 11 stycznia (wtorek), o godzinie 19:00, w kawiarni Coffee Point (znajdującej się przy Krakowskim Przedmieściu 11 w Warszawie) odbędzie się kolejne spotkanie Klubu Informatyka organizowanego wspólnie przez Mazowiecki Oddział Polskiego Towarzystwa Informatyczngo oraz Internet Society Poland. Spotkanie to poświęcone będzie problematyce dostępności stron internetowych oraz zakazowi dyskryminacji osób niepełnosprawnych w dostępie do informacji zgromadzonych w Internecie.

W czasie spotkania Roman Roczeń opowie o problemach z jakimi borykają sie osoby niewidome, chcące zapoznać się z informacjami zgromadzonymi na stronach internetowych, Paweł Czerski opowie o technicznych standardach tworzenia internetowych zasobów i o tym, dlaczego warto ich przestrzegać, a ja postaram się przybliżyć prawne aspekty dostępności witryn (proponuję lekturę felietonu: Internet? Nie widzę problemów!).

[Przeczytaj artykuł: Dostępność polskich witryn administracji publicznej]

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>