Spam ścigany w USA

Gazeta Wyborcza: "Władze amerykańskie wszczęły kolejne duże procesy przeciw spamerom. Pozwanym grożą milionowe kary finansowe. Sześć firm i pięć osób stanęło przed sądem w Nevadzie za masowe rozsyłanie do internautów niezamawianych e-maili reklamujących oferty serwisów erotycznych". Znów zabrakło wymaganego przez prawmo ostrzeżenia w temacie wiadomości.

W tej sprawie chodzi o prywatnoprawne roszczenia skierowane zarówno przeciwko osobom, które istotnie wysyłały niezamówione informacje, ale również przeciwko tym, na czyje zlecenie wysyłki organizowano. IDG: "Oskarżeni w sprawie, Ryan Samuel Pitylak (student uniwersytetu Texas) i kalifornijczyk Mark Stephen Trotter są domniemanymi właścicielami firm PayPerAction L.L.C., Leadplex L.L.C. i Leadplex Inc."

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Członek Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji, ekspert w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego Ministerstwa Rozwoju, felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również Członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>