Forum na stronach UKIE

Co zostało już zaproponowane przy okazji omawiania polskiego stanowiska w sprawie patentów na algorytmy - ma powstać na stronach UKIE forum dyskusyjne, stanowiące jednocześnie formę swoistych konsultacji społecznych.

21 czerwca br. o godz. 9.30 w siedzibie Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej odbędzie się konferencja prasowa z udziałem szefa UKIE Jarosława Pietrasa, związana z inauguracją forum dyskusyjnego na temat europejskiego prawa i możliwością wpływania na kształt proponowanych ustaw. Forum zostanie uruchomione w serwisie internetowym Urzędu i jest pomyślane jako zaproszenie do aktywnego udziału w dyskusji nad wspólnotowym ustawodawstwem wszystkich środowisk zainteresowanych tym tematem.

[UKIE]

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>