8 miesięcy pozbawienia wolności

Użytkownik z Mysłowic otrzymał wyrok 8 miesięcy pozbawienia wolności za wypisywanie obraźliwych treści na forum dyskusyjnym. "Internauta nazwał prezydent Mysłowic "żmijką", jednocześnie kwestionując jej kompetencje". Wyrok nie jest prawomocny.

Eugeniusz G., mieszkaniec Mysłowic krytykował w internecie wysunięty przez prezydent miasta pomysł połączenia szkoły podstawowej z gimnazjum. jak relacjonują media: w ramach odbycia kary czeka go jednak 160 godzin prac społecznych, grzywna w wysokości 1,5 tys. zł przeznaczona na dom dziecka oraz 1,2 tys zł kosztów sądowych. Być może czeka nas apelacja.

[Trybuna Śląska/IDG]

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>