Przetarg sądowo - prokuratorsko - więzienny

Puls Biznesu: "Tylko czterech oferentów chce budować sieć dla sądów i prokuratur za 43-143 mln zł. I tak dużo, bo resort jest podejrzewany o manipulacje". Przetarg jest duży. Ma być w nim wyłoniony wykonawca sieci teleinformatycznej łączącej z centralą wszystkie sądy, prokuratury i więzienia w Polsce.

Zdaniem Pulsu Biznesu: "Na kilka dni przed składaniem ofert resort tak zmodyfikował specyfikację, że wymagania jest w stanie spełnić tylko Telekomunikacja Polska (TP)". Warunek postawiony w ostatniej chwili przez MS to ograniczenie opóźnień przy transmisji danych do 100 ms między dwoma urządzeniami sieciowymi dla sieci WAN.

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>