Dlaczego mam mówić prawdę?

Wiele serwisów wymaga podania szczególnych danych by mieć dostęp do treści tam prezentowanych. Kto jest odpowiedzialny za mój rozstrój tożsamości??

Imię, nazwisko, kod pocztowy, czasem zainteresowania, ilość pracowników firmy, w której się jest zatrudnionym, pozycja w firmie, wiek i tak dalej i tak dalej. Teoretycznie wszystko po to, by móc potem prezentować reklamę targetowaną, albo sprawdzić kto (tak naprawdę) jest odbiorcą naszych treści. I tu się okazuje, że odwiedzający zmyślają te dane. "And who's responsible for my multiple personality disorder? "

[Wired][Zobacz również felietony: Zeskanuję twojego czipa i powiem ci kim byłeś oraz Zarzucają sieci w Sieci]

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>