Pozwani za reklamy hazardu

Czternaście serwisów wyszukiwawczych i takich, które prezentują inne treści (w tym: Google, Yahoo!, Overture, Ask Jeeves, Terra Lycos, CNET Networks) zostało pozwanych w Kalifornii (USA) w związku z prezentowaniem reklam branży hazardowej.

Hazard, jeśli jest niezarejestrowany (nie została udzielona na prowadzenie takiej działalności stosowna licencja) - jest w Kalifornii nielegalny (zresztą jak w całych Stanach). Powodowie - dwóch obywateli stanu Kalifornia - twierdzą, że pozwane serwisy świadomie prowadziły reklamę nielegalnego biznesu.

[Out-law][Zobacz również felieton: Czerwone wygrywa czarne przegrywa]

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>