W Warszawie się planuje rejestracje pojazdów
"W Warszawie planowane jest wprowadzenie rejestracji pojazdów przez internet. Niewykluczone, że stanie się to już po koniec roku - poinformował w środę PAP dyrektor Biura Administracji i Spraw Obywatelskich Urzędu m.st. Warszawy Jakub Skiba".
Samorządy zaczynaja sie prześcigać w komunikatach dotyczących uruchamiania lub planowania nowych usług e-government... W Ciechanowie od przyszłego roku planowane jest uruchomienie elektronicznego obiegu dokumentów w starostwie, tej chwili wpływa w Gdańsku ok. 50-60 elektronicznych wniosków o rejestrację pojazdów dziennie... A bezpieczny podpis elektroniczny w administracji to kiedy wreszcie zadziała?
[PAP]
O autorze serwisu VaGla.pl Prawo i Internet
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Członek Rady Informatyzacji działającej przy Ministrze Administracji i Cyfryzacji. Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, Członek Rady Programowej Fundacji Panoptykon oraz członek zespołu doradców Fundacji ePaństwo, wspierających rozwój serwisu Sejmometr.pl. Uczestniczy w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego oraz Forum „Aktywny Obywatel”, działającego przy Instytucie Spraw Publicznych. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Stowarzyszenia Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji, był również Członkiem Rady Informatyzacji I kadencji działającej przy MSWiA oraz Doradcą Społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W ramach prowadzonej działalności gospodarczej występuje w charakterze doradcy, trenera i wykładowcy. Autor publikacji dotyczących prawnych aspektów społeczeństwa "informacyjnego".





Dodaj nowy komentarz