Zawartość twardych dysków

W Polsce dzieją się coraz ciekawsze rzeczy. Co z tego wszystkiego wyniknie?.. W nocy mniejszościowi akcjonariusze spółki Wirtualna Polska zabrali z gabinetu prezesa komputer z danymi, które mają ich zdaniem dowodzić, że Marek Borzestowski działał na szkodę firmy - podał Puls Biznesu.

Zabrano komputer z danymi służbowymi i osobistą korespondencją prezesa. Mniejszościowi akcjonariusze twierdzą, że wszystko odbyło się zgodnie z kodeksem spółek handlowych, powołując się na przepisy, wedle których członek rady nadzorczej ma prawo do dokonania czynności kontrolnych w spółce, w tym rewizji. Inaczej twierdzi prezes Marek Borzestowski, który zawiadomił policję. Marek Konarski, prezes TP Internet wyraził oburzenie: "Jesteśmy oburzeni, to objaw zdziczenia obyczajów. Kwalifikacja tych czynów należy do organów ścigania". A stara chińska klątwa brzmi: obyś żył w ciekawych czasach. Co przyniesie dzień jutrzejszy?

[IDG]

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>