Promocja Polski w Sieci

Wczoraj Rada Ministrów zapoznała się z informacją ministra spraw zagranicznych na temat projektu "portalu" internetowego Panorama jako oficjalnej strony promocji Polski. Przyznaje, że nie rozumiem do końca tej koncepcji z "latawcem".

Jeśli miałaby to być promocja Polski, to warto umieszczać w ramach troski o standardy tworzenia zasobów (jak nas widzą tak o nas będą pisali) np. DOCTYPE w dokumencie html'owskim.

Być może Rada Ministrów nie zwróciła na to uwagi, gdyż na stronach KPRM też nie dbają o standardy tworzenia zasobów.

Za realizację kampanii promocyjnych Polski za granicą jest odpowiedzialny Minister Spraw Zagranicznych. Sprawdziłem. Strony ministerstwa też nie "trzymają" podstawowych standardów związanych z tworzeniem zasobów.

Ktoś uzna, że Waglowski się czepia. Sam ma błędy w składni na swojej stronie. Tylko, że stronę promocyjną Polski i poszczególnych ministerstw i kancelarii i te pe - ktoś robi za moje pieniądze... (A tak na marginesie: sprawdziłem też czy się BIP validuje...)

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Członek Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji, ekspert w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego Ministerstwa Rozwoju, felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również Członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>