W sprawie Jacksona

Oskarżyciele w sprawie piosenkarza Michaela Jacksona zdobyli sie na niecodzienny krok uruchamiając specjalną stronę internetową, dzięki której toczyć się ma debata publiczna (co nie znaczy, że strona jest publicznie dostępna) dotycząca problemów prawnych w sprawie. Do tej pory takie strony uruchamiano przy okazji głośnych spraw cywilnych.

Oczywiście taka strona budzi wiele kontrowersji - z jednej strony publiczne ogłaszanie zarzutów skierowanych przeciwko piosenkarzowi może być uznane za naruszenie prywatności, z drugiej za realiowanie postulatu jawnego działania Temidy.

Przy okazji: jak się nazywa prawniczy blog? Blawg.

[Santa Barbara County District Attorney][Reuters]

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>