Groźby karalne przez Gadu Gadu

Szczecińska policja prowadzi postępowanie, w toku którego sprawdza, czy nauczycielce jednego z tutejszych liceów grożono przez Internet. Podejrzewa się, że osobą, która miałaby to robić, jest uczeń tej szkoły.

Polonistka z XVI Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie powiadomiła policję o kierowanych do niej i jej rodziny groźbach. Pogróżki przesyłano za pośrednictwem komunikatora Gadu-Gadu. Rzecznik szczecińskiej policji podkom. Artur Marciniak: "Policja prowadzi postępowanie wyjaśniające, czy faktycznie doszło do popełnienia przestępstwa. Musimy dotrzeć do komputera, z którego to wysłano i odczytać numer IP".

Sprawa ma szansę trafić do Sądu Rodzinnego dla Nieletnich

Webexpress
PAP

Zobacz również: Felieton "Wystarczy uzasadniona obawa"

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>